avatar

PaladynInnosa Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/PaladynInnosa

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Tragedia w Smoleńsku

Kaczyński, tragedia, Katyń, Smoleńsk, prezydent

Dotknęło mnie to, poznałem osobiście troje ludzi którzy tam zginęli, drugi pilot(osobiście go nie znałem) był znajomym jednego z członków rodziny. Pomyśleć, że jeszcze tydzień temu siedziałem z Marią Kaczyńską w tej samej loży w teatrze wielkim na festiwalu francofonic "Chopin inspire Gainsbourg". W dodatku interesowałem się tymi ludźmi, znałem ich biografię, dokonania, część krytykowałem, ale także szanowałem, niektórzy byli moimi autorytetami. Szkoda, że tak się stało, ale pocieszam się tym, że teraz o tym czym jest Katyń dowie się i usłyszy cały świat, uhonorowane zostaną obie grupy polskiej inteligencji - oficerów zamordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina 70 lat temu, oraz polska inteligencja i największe głowy państwa, które zginęły dzisiaj. W dodatku po słowach Putina "Wybaczcie nam, jeśli możecie", które wypowiedział 3 dni temu katastrofa będzie definitywnym pojednaniem pomiędzy narodem polskim i rosyjskim. Po słowach Miedwiediew'a i reakcji zwykłych rosjan powiem szczerze - PRZEBACZAM OSTATECZNIE I DEFINITYWNIE. Będę pamiętał o zbrodni katyńskiej, o represjach polaków w latach 1939-41, o wywózkach na sybir, o zachowaniach rosyjskiej partyzantki względem polskiej ludności na kresach wschodnich, o tym co robili żołnierze armii czerwonej w polsce w latach 1944-45 (BRUTALNE GWAŁTY, KRADZIEŻ, REPRESJE, ZABÓJSTWA), ale doceniam tych rosjan którzy wtedy się temu sprzeciwiali i doceniam ich dzisiejszą skruchę. Pamiętam, ale przebaczam.

PS: Ten kto oglądał przed chwilą spotkanie z Tuskiem i Putinem na TVN24 ma kolejny dowód na dobre intencje Rosjan. Obaj bardzo przejęci, poważni spoceni.. Putin miał przez chwilę takie łzy w oczach, że ciągle wykrzywiał twarz.

komentarzy: 4Niedziela, 11 kwietnia 2010, 00:37

Więcej o mnie

Moje tagi:gohic, mody

Obecny stan:.

Posiadany sprzęt:PC, PSP, IPhone

Namiary na mnie

GG: 7700289, e-mail: dartheee(at)gmail.com

Moi znajomi

XFire

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4849 dni

Moich wejść na gram.pl: 786 (#3638)

Napisanych postów i komentarzy: 7 (#1913)

Napisanych recenzji: 8 (#39)

Wpisów na blogu: 1 (#231)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 263 (#1783)

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl