avatar

NocturnalGamer Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/NocturnalGamer

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Deszczyk, jesień, melancholia

 

Wbrew pozorom nie przeżywam żadnego jesiennego Weltschmerzu, ani nic w tym guście. Abstrahując od powyższego nagłówka uważam, że jesień to niezwykle nastrojowa pora roku. Refleksyjna rzekłbym. Konstruktywny bilans całego roku miesza się jednak z nieodpartą pokusą chwilowego wyalienowania się, zmniejszenia prędkości, zminimalizowania kontaktów międzyludzkich do koniecznego minimum, a co za tym idzie częstszym niż zwykle spamieniu w sieci. Przerzucam się właśnie na czerpanie przyjemności z obcowaniem ze sztuką, zostawiam gamesita do nocnego czuwania, a sam zagłębiam się w odkrywanie historii zawartej w grze opisywanej kilka dni temu. Poniżej wrzucam kawałek, który najlepiej oddaje charakter aury na zewnątrz. 

 

komentarzy: 0Środa, 18 listopada 2015, 20:13

Góra Umarłych

Kholat, Przełęcz Diatłowa, survival horror

Tytuł adekwatny do nazwy miejsca, w którym pewnej mroźnej nocy, bodaj w lutym 1959 r. doszło do niewyjaśnionej jak dotąd śmierci 9 osobowej grupy studentów pod opieką Igora Diatłowa. Przyznam, że gierka spod kuźni z Bielska Białej wzbudziła we mnie ciekawość poznania owej historii. Tragedia w Przełęczy Diatłowa, bo to ona stanowi oś fabuły w grze "Kholat" nie została w pełni wyjaśniona, jak się dowiaduję w trakcie lektury artykułów w sieci. Więcej pytań niż odpowiedzi. Wśród rozmaitych hipotez królują te nawiązujące do ataku Mansów ( plemię zamieszkujące wówczas północną część Uralu ), ćwiczeń wojskowych, lawiny, infradźwięków, a nawet NOL-i. I część z tych hipotez została świetnie wpleciona w to co widzimy odpalając "kholat". Bunkry z notatkami, radioaktywny pył przed którym uciekamy, dziwna świecąca postać pełniąca rolę zarówno narratora jak i czarny charakter. Jeśli podejdzie się do produkcji w sposób właściwy, gra nie zamęczy brakiem mięcha na ekranie. Trudna, chwilowo frustrująca, ambitna i klimatyczna to produkcja. Kto nie grał, nie brzydzi się odmiennym podejściem do gier - polecam ; )

komentarzy: 0Niedziela, 15 listopada 2015, 00:24

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Ostatnie odwiedziny

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Moi znajomi

Ulubione...

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 1464 dni

Moich wejść na gram.pl: 225 (#4185)

Napisanych postów i komentarzy: 7 (#1913)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 2 (#230)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 367 (#1710)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl