avatar

Mniejszosc_Gramowa Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/Mniejszosc_Gramowa

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Zapiski z domu katuszy #2

wasz, koniec, kocie, mendy

Kto ma być następny?

2

I tak nie macie na to wpływu.

Prawda...

i strach.

czytaj...

komentarzy: 22Czwartek, 25 kwietnia 2013, 20:56

Orędzie do narodu

mroczna prawda, kot, Zuo, Nienawiść, śmierć

2

 

Witam ja Was. Piękny mamy dziś dzień. Słońce świeci, ptaszki ćwierkają, kot biega po całym tarasie na którym siedzę z zimnym piwem, laptopem, fajeczką i piszę do Was te słowa. Może wiatr jest trochę chłodny, a ja nie mam bluzy, ale to jeszcze nie powód, by nie mówić, że mamy piękny dzień.

 

A cóż Wy robicie? Wielu odpowie zapewne „czytamy twój wpis debilu”. A co jest takiego w tym wpisie, że niby chcecie go czytać? Nie jest ani elokwentny, ani inteligentny, ani zabawny. Jest jak wiele innych. No dobra, w sumie nie do końca, nikt jeszcze nie wie o czym piszę, a zazwyczaj po tylu linijkach można się już u niektórych spodziewać zakończenia. Więc przejdźmy do sedna sprawy.

 

Wszystkie wpisy, które widuję na GS'ach ostatnio są takie same. Recenzje gier, sprzętu, troll wpisy, wspominki, TOP 5/10/20/100 (łatever) i pewnie coś jeszcze się znajdzie, co powtarza się wszędzie. Gdzie nie wejdziesz, przeglądając wpisy ujrzysz coś z wyżej wymienionej listy. Tylko problem jeszcze w tym, gdzie się czego spodziewać... Albo jeszcze gorzej, wiem gdzie i kto pisze recenzje, ale do stu zapchlonych kundli, kiedy napisze reckę gry, o której chciałbym poczytać?!

 

Od czasu do czasu ktoś napisze coś kreatywnego, najdzie się jakiś powiew świeżości, jakaś innowacja. Coś po prostu co się dobrze czyta i dzięki wszelkim kotom za to. Czytasz, jest fajnie, masz już zamiar pozostawić niebanalny komentarz inny niż „zgadzam się w 100%” i nagle co? Dopisek w stylu „Wiecie co? Można z tego tematu zrobić fajną serię wpisów, niech każdy napisze coś od siebie!”... Psia ich mać... I w ciągu najbliższego miesiąca wszędzie pojawi się milion-pięćset-trzy-dziewięćset takich wpisów...

 

Serio tak ciężko jest stworzyć coś innowacyjnego? Nie być kolejnym kopiującym czyjąś ideę robotem? Może powinienem zamienić kolejnością ten wpis ze swym poprzednim. Brak komentarzy nie jest spowodowany tylko lenistwem ludzi, ale również powtarzalnością wszystkiego, co się na GS'ach pojawia. Ile można czytać to samo, tylko z innej perspektywy?

 

I niech mi nikt nie wyjedzie z argumentem, że wszystkie koty są takie same. Wiecie co? Nie będę nawet zaprzeczał. Tylko, że koty są fajniejsze. Taka prawda. Kto zrozumiał, że potrzebuje kota na GS'ie, lub w avku, ten wie, że prawdą jest co mówię. Dlatego, Panowie, że Słowacki wielkim poetą polskim był. Ja tymczasem idę skończyć fajeczkę. Poza tym jakiś dziwne złowrogo natawione do kotów stworzenie łazi za mną ostatnio. Syczy, warczy... Chyba znowu będzie trzeba oznaczyć teren.

komentarzy: 12Środa, 24 kwietnia 2013, 21:32

Hercklekoty Kaszuba - Balustrady

spisek, Legenda, balustrady, tajemnica, wungiel

0Dzisioj pogodamy o łostudzie, ktery na Gramie od dowien jest. Godom o pewnym gorolu i gorolskim systemie ktere ze sobem działają. Topka gramsajtowa i Baluk. Dwa wichajstry, ktere moim zdoniem są bolok na zadku Gramsajtów(a to też śmiszne ze wosz gorolski wrzód to po inszemu bolok). Badne wprost, nie mieści mi sie w deklu żech ten gorol jest w topce bo jego bracikowie z internetów go czytoją. Kto go czyto tera jak nie bozgrze już? Jeden interesantny hanys Validus jak idzie to zrobić. Ale czi coś z tym zrobiono? Nicht a nicht. A przeca są hanysi od Gramsajtów. Dlatego badna; panie Martivar, pan żeś richtig hanys, pan cosik zrobi z tymi bromkomi proxy, ludkowie się bedą chichrać a radować. A co jak inni gorole już moją takie wichajstry? Trzebo to wyciepać a szybciej tym lepij. Wtedy Gramsajtowa Topka bedzie gryfnym miejscem, tokim wywyższeniem na, którym są najgryfniejsze hanysy, wywyższeniem na które reszta hanysów bedzie sie wspinoć a co który hanys spodał na zola. Bo nikaj nie będzie żodnej balustrady wokół wywyższenia.

czytaj...

komentarzy: 3Wtorek, 23 kwietnia 2013, 21:10

Kondor Sprawiedliwości na ratunek...

kondor, sprawiedliwości, na, ratunek, gramsajtom

2

Boję się o swoje skrzydlate życie. Łysy nie wrócił od czasu audycji zerowego odcinka gramofonu... mogę nie zdążyć... wyjustować... wszystkich waszych... Gramsajtów...

Belki, przeploty i inne atrakcje

W zależności od obranego przez nas układu elementów strony, nasz gramsajt może przybrać różnorakich kształtów. Standardowo podzielony jest on na dwie części - blogową, o szerokości 475 pikseli i dodatkową, o szerokości 303 pixeli. Można to jednak zmienić.

Jak zauważycie, poszczególne elementy możemy przemieszczać pomiędzy czterema zbiorami, odpowiadającymi za górę, lewą stronę środka, prawą stronę środka oraz dół. Elementem nadrzędnym jest moduł bloga - tylko on posiada unikatową dla siebie belkę, a także rozszerza jedno ze środkowych pól do szerokości 475 pikseli.

Jeśli przemieścicie go na górę lub dół strony, bądź całkowicie usuniecie, obydwie części znajdujące się w środku będą miały po 389 pixeli szerokości. Przy dobieraniu grafiki dla pozostałych belek, miejscie na uwadze, że posłuży ona nie tylko belkom o szerokości 303px ale również 389px i 805px. Także belka bloga, jeśli moduł zostaje przeniesiony na górę albo dół, zmienia swój rozmiar z 475px na 805px.

Decydując się na wykorzystanie w pełni wszystkich czterech stref na moduły, powinniśmy albo zdecydować się na jednokolorowe bądź przeźroczyste belki, bądź też na grafikę która będzie wystraczająco dostosowana do tych krótszych i dłużych belek (np. desenie). Ewentulanie można pobawić się przeźroczystością i stworzyć belki których dalsze fragmenty będą niewidoczne, tworząc grafikę o szerokości 303px a następnie wydłużając obraz do 805px pozostawiając powstałą przestrzeń jako przeźroczystą.

Pamiętajcie również o małej dekoracji pod belką, możecie ją zawsze wyłączyć, lub wykorzystać do przedłużenia waszych belek.

Natomiast jeżeli chodzi o przeplot, to na gramsajtach występuje on w dwóch formach - małej (Ostatnio gram w...) i dużej (Moi znajomi). Mały przeplot ma początkowo 19px wysokości (rozmiar ten może wzrosnąć przy dłuższych tytułach gier) duży zaś 43px wysokości. Jest to istotne dla tych, którzy chcą umieścić w przeplocie jakąś grafikę, zamiast pojedynczego koloru. W tym względzie przeplot zachowuje się tak samo jak belki, z tą różnicą, że już na starcie jest pół przeźroczysty. I tak samo jak w przypadku belek, można całkowicie pozbyć się tła i pozostawić go przeźroczystym.

Wybaczcie, że ten odcniek jest napisany w pośpiechu, ale wyczuwam, że ktoś mną stoi... i dyszy...

by żyło się lepiej...

WYJUSTUJĘ TWOJE TRUCHŁO!

czytaj...

komentarzy: 10Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 22:06

« starsze wpisy

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Dość krótko.

Moje tagi:gram.pl, klub inteligencji, mniejszość gramowa, ruch odbudowy gramu, społeczność

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

OKAŻ NAM WSPARCIE

przygarnij banner

Namiary na mnie

e-mail: mniejszosc.gramowa(at)gmail.com

REDAKCJA

Nasz Pan

 

Lista ofiar

 

 

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 63

Ostatnie odwiedziny

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 2174 dni

Moich wejść na gram.pl: 413 (#4000)

Napisanych postów i komentarzy: 11 (#1909)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 16 (#216)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 1 708 (#819)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl