avatar

GramSajt Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/GramSajt

Klika

31/07

3/5

Srry za delay.

Nawał pracy, ale niedługo wrzucę

wszystko wasze do obróbki.

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 2172 dni

Moich wejść na gram.pl: 97 (#4316)

Napisanych postów i komentarzy: 25 (#1895)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 23 (#209)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 1 215 (#1037)

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Antoine: Katedra (2002)

Katedra, Tomasz Bagiński, Wiedźmin, Cyberpunk 2077, Antoine

To dziś kontynuujemy cykl "filmy, które warto obejrzeć". Tym razem jest to polska animacja "Katedra" (2002).

Jest to diament polskiej animacji. Film krótkometrażowy stworzony przez Tomasza Bagińskiego. Trwa niecałe 7 minut, a mimo to zachwyca. Właśnie dlatego w roku 2003 był nominowany do nagrody Oscara.

Film ma charakter symboliczny, więc każdy może odebrać go inaczej. Mimo upływu lat, nadal nie wygląda banalnie. Przedstawiona katedra, wydaje się być z innego świata. Oglądając ją można poczuć niepokój i mistyczną atmosferę, którą dopełnia muzyka.

Nazwisko reżysera powinien kojarzyć każdy polski gracz. W końcu stworzył on trailery takich gier jak Wiedźmin 2, czy Cyberpunk 2077. Jak głoszą informacje, zajmie się on również nowym filmem o wiedźminie.

Dlatego zachęcam was do poświęcenia kilku minut, by odkryć, lub może przypomnieć sobie od czego zaczynał nasz wielki polski artysta animacji.

komentarzy: 0Środa, 20 lipca 2016, 23:23

Razor: O Pokemon Go

pokemon go, pokestop, gym, pikachu, Razor

Jestem Razor i dziś żerując na wciąż ciepłym temacie manii, która rozprzestrzenia się po całym internecie - przedstawię mój punkt widzenia. Jednak na początek - jeśli np. mieszkacie pod kamieniem - pod spodem znajdziecie trailer, który powinien wam wszystko wyjaśnić.

Tyle teorii, czas przejść do konkretów. Pokemon GO, to nowa gra na smartfony, pod pieczą Nintendo. Gra wykorzystuję technologię rozszerzonej rzeczywistości połączonej z mapami google, którą, jeśli byliście swego rodzaju hipsterami - tak jak ja, mogliście znaleźć w Ingress.

Tamtą grą aż tyle się osób nie jarało, bo jej struktura, jak i prezentacja były w oczach wielu postrzegany jako coś niezrozumiałego, czy też zbędnego. Po kilku latach otrzymaliśmy jednak sukcesora, jakim jest Pokemon GO.

Grę będącą swego rodzaju - ubogą kalką gry znanej z urządzeń Nintendo, w której zwiedzamy świat, by złapać wszystkie stworki. Gra ta miała już wiele odsłon/generacji i choć wyglądem przypomina grę dla dzieci - w prawdzie zagrywa się w nią wiele dorosłych.

W Polsce jednak marka Pokemon, była od wielu lat marginalizowana, a konsole Nintendo  względem popularności zostały wyparte innymi urządzeniami od konkurencji. Dlatego właśnie - przeniesienie kojarzonej przez wielu marki pod postacią darmowej gry na urządzenia, które posiada "prawie każdy", było samo w sobie genialnym pomysłem.

Gra zarobiła na siebie mialiardy dolarów - z samych mikropłatności, a wartość Nintendo wzrosła o ponad 100%, a dodajmy do tego, że stworki jakie można w grze złapać pochodzą wyłącznie z pierwszej serii, a najważniejsze - legendarne - póki co czekają z ukazaniem, na jakieś ważniejsze eventy firmy.

Wszystko wydaje się być perfekcyjne, prawda? Niestety... nie do końca... Już od samego startu aplikacji usłyszeć można było o poważnych problemach osób, które grały w Pokemon GO.

Gra bazuje bowiem na mapach google, przez co losowo pojawiające się stworki, mogą pojawić się niemalże w każdym zaludnionym miejscu - niekonieczne przeznaczonym do użytku publicznego. Wiele osób znalazło się w złym miejscu o złym czasie i poniosło za to konsekwencje. Czy to spadając z mostu, czy też powodując wypadek na drodze. Niektórzy nawet porzucili pracę, by zostać "trenerem".

Ważniejszym lokacjom przypisuje się miano pokestopu, lub fikcyjnych sal walk, które zajmują różne drużyny. Z jednej strony jest to fajny aspekt poznawania urokliwych miejsc miast, a z drugiej strony prowadzi to do wielu dość żenujących sytuacji, jak odwiedzanie kościoła w celu odnowienia pokeballi, zamiast odnowienia duchowego.

Nie wspominając o miejscach takich jak Central Park w Nowym Jorku, gdzie ludzie zamienili się w "technologiczne zombie", podążające za rzadkimi stworkami.

Jakie jest moje zdanie wobec tego całego zjawiska?

Jeśli twórcy Pokemon GO, będą dalej rozwijać swój produkt, poprzez dodawanie nowych, ciekawych mechanik, gra z pewnością będzie bardzo żywotna. Na obecną chwile, wciąż wygląda to jak zwykły produkt w fazie bety. Dla prawdziwych fanów - wciąż liczą się najbardziej odsłony konsolowe, ale kto wie, może z czasem się to zmieni.

Jeśli zaś chodzi o wszystkich, którzy przesadzają z tą całą "pokemanią".

Nie warto ryzykować pracy, lub życia, by - złapać je wszystkie.

komentarzy: 0Wtorek, 19 lipca 2016, 17:32

Dallam: Jacob Sartorius - Sweatshirt

Jacob Sartorius, Sweatshirt, muzyka, youtube, Dallam

Jacob Sartorius to symbol nowych czasów. Zaledwie 13-letni "piosenkarz" miliony fanów i fanek zdobył na social-media takich jak Instagram, Vine, czy też Musical.ly. Kolejnym krokiem była kariera na YouTube.

Jego pierwszy kawałek "Sweatshirt" ("Bluza") zdobył dziesiątki milionów wyświetleń. Mimo tego 3/4 ocen jest negatywne, a komentarze przepełnione są hejtem.

Jest to spowodowane tym, że Jacob najprościej w świecie - nie potrafi śpiewać. Jego nieudolnie "zautotjunowany" głos w połączeniu z piskliwym podkładem stanowi wysoce irytującą mieszankę.

Jego teledysk stanowi kompilację dziwnych pomysłów od nabazgranej gitary, poprzez dziwaczne scenki aktorskie, na poklatkowym filmie o pełzającej bluzie z efektem zakurzonego obrazu kończąc...

Sam tekst nie jest najgorszym z czym się spotkałem, choć więcej emocji budzi we mnie schnąca farba, lecz wykonanie Jacoba sprawia, że moje uszy krwawią.

Nie mniej jednak Jacob zasługuje na uznanie, za to, że będąc kompletnym beztalenciem artystycznym, zdobył dzięki swojej "młodej twarzy" miliony fanów/fanek, jak również hejterów i pozostaje głuchy na negatywne opinie, bo pod koniec dnia "hajs się zgadza".

komentarzy: 0Poniedziałek, 18 lipca 2016, 23:07

W międzyczasie

Wiedzą klucz do serca pięciu

Siedzą już tutaj w napięciu

Klika pełna usposobień

Tyka czas - każdy się dowie

komentarzy: 0Sobota, 16 lipca 2016, 23:41

Ostry jak brzytwa

Wszystko ma swój czas

Klika wciąż wśród was

W jednej z pięciu osobie

Niedługo każdy się dowie

komentarzy: 4Piątek, 19 grudnia 2014, 22:57

Ercole: Małe jest piękne

Hatsune Miku, Małe jest, Piękne, sztuka, ercole

W różnych miejscach spotkamy różne określenia "kawaii", "cute", a w Polsce najbliższe temu będzie "słodki", czy też "śliczny". Dziś o tym, dlaczego małe jest piękne.

Powyżej mamy film przedstawienia postaci jako chibi, proporcje są bardzo zachwiane, a mimo to większości ludzi się to spodoba. Kiedy zapytalibyśmy dziewczynkę dlaczego, z pewnością odpowiedzią byłoby "bo to jest słodkie".

Czym więc jest coś słodkiego? Nie chodzi w tym przypadku o smak, a ogólne wrażenia odbioru jako obserwator. Chodzi to o same przedstawianie postaci w nienaturalnych kształtach.

Małe ciało kojarzy się z dziećmi, a dzieci (szczególnie małe) są symbolami : udanego dzieciństwa, bycia dobrym rodzicem i grzeczności jaka im w pierwszych latach życia towarzyszy.

Warto zwrócić uwagę na łagodne kształty postaci, które wzbudzają spokój. Szczególnie dobrze widoczne są duże piękne oczy, które symbolizują otwartość i przyjaźń. Na tej samej podstawie rysowane były rysowane bohaterki serialu animowanego - Atomówki (ang. The Powerpuff Girls).

Zniekształcenia dodatkowo wzbudzają w nas radość, bo zazwyczaj tak zniekształcone proporcje wykorzystuje się jako karykatury, które też mają za zadanie wzbudzać w nas śmiech.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że zwierzątka z ładnymi oczkami, całe puszyste definiujemy jako "słodkie". Obszary uaktywniane w mózgu są tymi samymi, na które oddziałuje wiele narkotyków. Temat mógłby wydawać się dziwny, ale prawie 40 lat temu Konrad Lorenz analizował "czym jest słodkość" i dostał za to nagrodę Nobla.

Mało tego, najprawdopodobniej wszystko, co jest znacznie mniejsze od swojego naturalnego kształtu będzie się dla nas wydawało słodkie. Podsumowując coś co jest słodkie, nie musi być ładne, ale sam widok czegoś o nienaturalnie mniejszej wielkości, o łagodnych kształtach i co kojarzy nam się pozytywnie z pewnością każdemu sprawi radość (choć mężczyźni się do tego nie chcą przyznawać).

komentarzy: 2Sobota, 12 lipca 2014, 23:42

« starsze wpisy

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl