avatar

Gemono Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/Gemono

O co tu chodzi?

Gramsajt ten jest naszym redakcyjnym przyczółkiem na interaktywnej platformie społecznościowej dla Graczy jaką jest portal Gram.pl. Dążymy do zapewnienia Wam jak najłatwiejszego dostępu do świetnej publicystyki o naszym wspólnym hobby. Będziecie tutaj na bieżąco informowani o najciekawszych tekstach. 
 

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Zapraszamy do współpracy!

rekrutacja, Gry, Portal, redakcja, współpraca

Hej! 

Jeśli masz lekkie pióro, lubisz gry i chcesz się sprawdzić w boju (tj. w prawdziwej redakcji, takiej ze smokami, zamkami i w ogóle) - zachęcamy do podesłania nam próbki swoich możliwości w postaci dwóch krótkich tekstów - newsa wraz z komentarzem (150-250 słów) oraz mini recenzji/zapowiedzi/sprawozdania (325+ słów) na adres: 

kontakt(at)gemono.pl <. 

Jeśli dostrzeżemy w Tobie wartościowego dziennikarza i prawdziwego pasjonata gier dołączysz do naszego składu i będziesz miał szansę nie tylko doskonalić swój warsztat wśród (wciąż młodych, a już tak) doświadczonych redaktorów lecz również, z czasem, dorwać się do recenzenckich wersji gier oraz przepustek na różne branżowe pokazy. 

No. To czekamy na maile :)

komentarzy: 9Piątek, 18 czerwca 2010, 08:23

Wielki powrót!

recenzja, Gry, Konsole, premiera

 

 

 

Miło nam ogłosić, że

WRÓCILIŚMY ]:D

 

 

 


komentarzy: 16Poniedziałek, 01 marca 2010, 19:47

Recenzja - Halo 3: ODST

bungie, Halo 3: ODST, Microsoft, X360, recenzja

Marka Halo bezsprzecznie jest system-sellerem najnowszego dziecka Billa i jego świrniętej spółki. Na gry z tej serii czekają miliony, a statystyki mówią same za siebie – szpile sprzedają się wprost fenomenalnie, zaś ludzie są tak miłymi istotami, że grają wciąż i wciąż… Istnieją jednak tacy, dla których Halo to sam hype, nieoferujący nic poza nazwą i kolorowymi przeciwnikami, lekko podobnymi do Pokemonów. Cóż, gusta są różne i nie ma takiego produktu, który zadowoli wszystkich. Nie będziemy tutaj jednak oceniać najnowszej części przez pryzmat całej serii, ani tym bardziej fanów. Bierzemy pod lupę Halo 3: ODSTprodukt pełny i gotowy, którego nic bronić nie musi – on broni się sam. A, i przyciąga. To najbardziej odosobnione Halo od poprzednich odsłon – nie ma tutaj ani na chwilę Master Chiefa – a jednak sprytnie wplecione w historię serii.
 

Wtorek, 20 października 2009, 22:05

Recenzja - Uncharted 2: Among Thieves

recenzja, PS3, Uncharted 2: Among Thieves, Naughty Dog, SCEA

Przy okazji premier wielu gier mających zostać hitami narzekamy na ich powtarzalność: że fabuła to już była w stu innych pozycjach (oraz milionie filmów i książek), mechanizmy są takie same jak w Gears of War, Call of Duty czy pierwszym Super Mario Bros., a i nic nowego dany tytuł nie wprowadza. W ten sposób pastwiliśmy się nad Resident Evil 5, ale już Modern Warfare zebrało same dychy i rozkochało w sobie graczy. A obydwie gry zbyt oryginalne nie były. Naughty Dog pokazało już, że potrafi robić kontynuacje swoich dzieł zupełnie innymi od oryginałów, ale w przypadku Uncharted 2: Among Thieves uczynili… inaczej.

 

Wtorek, 20 października 2009, 21:52

Nadchodzi - Assassin's Creed: Bloodlines

PSP, Zapowiedź, Assassin's Creed, Bloodlines, UbiSoft

Niemalże od początku istnienia PlayStation Portable konsolce towarzyszą narzekania, jakoby nie posiadała własnych gier, jeno przenośne wersje pozycji z dużych sprzętów. Dla wielu ogromna wada, dla innych największa zaleta przenośniaka: WipEout w szkole, Burnout w parku, misyjka w GTA po pracy czy tekkenowy pojedynek z właśnie poznanym graczem w pociągu to bardzo przyjemne doświadczenia. A wszystkie wymienione gry są wysokiej jakości hitami. Jednak prawdziwy sprawdzian możliwości technicznych PSP i umiejętności programistów dopiero nadchodzi, a na imię mu Assassin’s Creed: Bloodlines.
 

Niedziela, 11 października 2009, 21:50

Drugi Etap!

Gemono!, Konkurs, Forum, Słuchawki, Nagrody

Co tu dużo mówić. Kto odpowiedział na pierwszy, ten odpowiedział. Kto nie zdążył – niech się nie martwi, kolejne zestawy są tak punktowane, by nawet Ci dochodzący w ostatnim dniu kompetycji mieli szanse na dostanie się na podium. Będzie znacząco trudniej – jasne, ale  nie niemożliwie!

A tymczasem zapraszamy na etap II i życzymy powodzenia !

 

Niedziela, 11 października 2009, 21:46

Jesień = Konkursy

Gemono!, Konkurs, Forum, Słuchawki, Nagrody

Rozpieszczamy Was. Nie da się tego inaczej nazwać!

Po pierwsze, dzisiejszy wieczór rozpocznę dobrą wieścią dla wszystkich śledzących rozwój naszego forum. Oto zamknęliśmy Konkurs Rekrutacyjny. Wyniki tutaj. Ale to nie koniec dobrych wieści! Bo oto rozpoczęliśmy wybitny, cudowny, genialny Wielki Jesienny Konkurs Gemo! – drugi z przewidzianych dla Was na tę porę roku.

> Czytaj dalej & SKOMENTUJ >

Wtorek, 06 października 2009, 23:30

Recenzja - Battlefield 1943

Kilka lat temu cyfrowa dystrybucja stanowiła niszową gałąź rynku. Jednak wraz z nadejściem siódmej generacji konsol stała się ona nieodłącznym elementem naszej branży, który w mig wykorzystali wszyscy twórcy gier. Dzięki temu światło dzienne ujrzało sporo perełek – produkcji z pozoru małych, ale będących w rzeczywistości niesamowicie wciągającymi grami. Do tego grona śmiało można zaliczyć Battlefield 1943.
 

Poniedziałek, 05 października 2009, 22:11

Recenzja - Dissidia: Final Fantasy

Dwadzieścia lat Ostatniej Fantazji za nami. Pomyśleć, że „jedynka” miała być ostatnią, pożegnalną grą umierającego Squaresoftu. Teraz niegdyś-biedne studio jest molochem (w międzyczasie zdążyło połączyć się ze swoim rywalem), a jego flagowa pozycja otrzymała aż dwanaście kontynuacji i niezliczoną liczbę spin-offów. Nadszedł czas na podsumowanie dotychczasowego dorobku Final Fantasy, a czy jest na to lepszy sposób, niż stawienie przeciwko sobie największych herosów i łotrów z serii?

> Czytaj dalej & SKOMENTUJ >

Niedziela, 04 października 2009, 22:15

Dwa dema Ratchet & Clank: Crack in Time

Insomniac Games poinformowało, że na horyzoncie (czytaj: PlayStation Store) możemy wypatrywać dwóch dem Ratchet & Clank: Crack in Time. Dlaczego dwóch? Developer tłumaczy decyzję faktem, że pojemność jednego dema byłaby zbyt duża. Zatem postanowiono je podzielić – jedno demo będzie zawierało grywalną postać Ratcheta, zaś drugie – Clanka.

> Czytaj dalej & SKOMENTUJ >

Niedziela, 04 października 2009, 22:12

« starsze wpisy

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Zrzeszamy i zapraszamy Graczy oraz Graczki, które wciąż jeszcze lubią o swoim hobby poczytać! Niech sztuka wypowiedzi nie zanika! Nasi znajomi czytają i są świadomi swojego Hobby!

Moje tagi:konsole, pc, ps3, publicystyka, x360

Urodziny:za 357 dni (14 marca 2009)

Moje motto:Write - and do it good.

Obecny stan:In progress.

Posiadany sprzęt:PC, PlayStation 3, PSP, DS, Mobile, PlayStation 2, Xbox 360

Redakcyjny Blip!


Redakcja!

W skład redakcji wchodzą:

Andrzej Tucholski – Sephirath – założyciel, naczelny, main technik i w ogóle człowiek od wszystkiego

Rafał Rzeuski – Kradziej – założyciel, dawniej szef newsroomu, aktualnie viceboss w naszym bestiariuszu

Adam Witeczek – Matrox – były newsman, aktualnie jeden z czołowych recenzentów

Tomek Królak – Ufnal – postać miliona funkcji. Ale załóżmy, że felietonista

Marcin Królak – Cineq – nasza baza danych o premierach & niezawodny recenzent

Jakub Jagieła – S4ng0 – spec od MMO, felietonista i recenzent

Tajemniczy Ktoś. Ujawnienie już wkrótce!

A w naszym zasłużonym Hall Of Fame zasiadają:

Sebastian Kejres – Odyseusz – autor cyklu Odyseja internetowa, wsparcie medialne i kopalnia pomysłów.

Łukasz Urynowicz – Lurr newsman i nasze wsparcie podwodne. Co ten pan potrafi – ludzkie pojęcie przechodzi

Serafin Żywiński – Nyu – były newsman i recenzent, twórca cyklu Versus

Piotr Dulski – Dulak – były newsman i recenzent, jeden z naszych adeptów

 

Graj z nami!

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chcesz się do czytania naszych tekstów przyznać - zapraszamy do znajomości! Redakcyjne konta możesz znaleźć na następujących portalach społecznościowych:

Ponadto, jeśli posiadasz konto w serwisie Blip.pl zapraszamy do obserwacji naszego profilu tamże: będzie Cię on powiadamiał codziennie wieczorem o najnowszych aktualizacjach na stronie!

Namiary na mnie

www: http://gemono.pl, gołąb pocztowy: kierunek wschodni, e-mail: kontakt(at)gemono.pl

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 3625 dni

Moich wejść na gram.pl: 1 209 (#3268)

Napisanych postów i komentarzy: 5 (#1915)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 88 (#144)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 7 012 (#190)

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 403

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl