avatar

Daimon_Frey starcraft2.gram.pl (Raynor Raider) ja.gram.pl/Daimon_Frey

Karta dań


Hotter

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Inception

recenzja, film, opinia, Inception, incepcja

Jest to film z natury standardowy, oparty na tych samych założeniach co Ocean's Eleven i inne tego typu filmy. jednak sama realizacja skoku opiera się już na niezwykłym sposobie i miejscu. Miejscu, które już na długo przed premierą przykuło moją uwagę.

 

W końcu "dziś" miałem okazję obejrzeć ów film. Od razu powiem, że moim zdaniem jest znakomity. Nie będę może zagłębiał się w fabułę, gdyż punkt wyjścia można bez problemu znaleźć na innych stronach, a samą fabułę ciężko byłoby streścić. A to ze względu na umiejscowienie akcji. Sen, sen w śnie, w którym jest jeszcze jeden sen.

Jednakże można bezproblemowo rozróżnić różne poziomy fabularne jakie pojawiają się w filmie. Typowy dla tego kina skok, w celu dokonania rabunku, chociaż w tym przypadku wypadałoby powiedzieć pozostawieniu skarbu w sejfie, zaszczepieniu konkretnej idei w umyśle ofiary. Drugim poziomem jest tu wyprawa w głąb siebie głównego bohatera. Walka z własnymi demonami, trudnością pogodzenia się ze stratą ukochanej osoby.

 

Umiejscowienie akcji daje pretekst do kreowania niezwykłych przestrzeni, zabaw z fizyką. Trzeba przyznać, że zastosowane efekty specjalne choć oczywiście widoczne, nie rażą widza swoją sztucznością. Dzięki konstrukcji filmu i tłumaczeniom, sprawiają wrażenie autentycznych, nawet gdy podczas walki w korytarzu grawitacja nieustannie zmienia kierunek oddziaływania.

Konstrukcja, przeskoki ze snu do snu mogą dezorientować, jednak przy uważnym oglądaniu i słuchaniu tego co mają nam do powiedzenia poszczególne postaci nie powinno być problemów ze zrozumieniem filmu, ani tego gdzie i w czyim śnie aktualnie się znajdujemy. Służą temu konkretne postaci, które są istotnymi elementami w tym filmie.  Szczególnie Ariadna, której imię prawdopodobnie zaczerpnięto z greckiej mitologii, stanowi rodzaj przewodnika dla widza. Cobbs oraz inni członkowie zespołu tłumacząc jej zasady działania snów, ekstrakcji oraz incepcji wyjaśniają także widzowi co się dzieje. Ale nie tylko. Jest też istotną postacią z punktu widzenia problemów Cobba. To ona stara się mu pomóc poradzić sobie z nimi.

 

Oprócz znakomitych scen akcji i efektów specjalnych, dobrej gry aktorskiej, świetna jest też w tym filmie muzyka, znakomicie oddająca klimat filmu. Idealnie wpasowująca się w wirtualny świat marzeń sennych.

 

Na koniec zacytuję zdanie z pewnej recenzji Incepcji, które bardzo mi się spodobało, szczególnie teraz po wyjściu z kina. "Incepcja daje po głowie". Dawno nie oglądałem tak dobrego filmu, który jest czymś więcej niż tylko widowiskową rozrywką.

komentarzy: 1Sobota, 31 lipca 2010, 23:04

Dwie tapetki SC2

Tapety, StarCraft 2

Przedstawiam wam dziś dwie kolejne tapety starcraftowe firmowane przez starcraft2.gram.pl

Obie w kliku rozmiarach do pobrania tutaj.

0

0

komentarzy: 4Wtorek, 20 lipca 2010, 11:58

Risen

recenzja, risen

Kolejna gra twórców Gothica, po utracie praw do marki Gothic, zrobiona na modłę poprzednich gier. Ponieważ przechodziłem grę stojąc po stronie... "bandytów", nie gwarantuje 100% poprawności informacji w przypadku pozostałych obozów występujących w grze.

  2

czytaj...

komentarzy: 0Wtorek, 13 lipca 2010, 16:33

« starsze wpisy

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 54

StarCraft2.gram.pl

Jeśli interesujesz się StarCraftem i chciałbyś podzielić się swą wiedzą i zainteresowaniem z całym światem to ta wiadomość jest właśnie dla Ciebie.

StarCraft2.gram.pl potrzebuje w szczególności Newsmanów, ale też i Tłumaczy. Od kandydatów oczekujemy głównie znajomości zagadnień związanych ze StarCraftem oraz zapału do pracy.

Swoje kandydatury należy wysyłać na adres starcraft2@gram.pl w temacie podając REKRUTACJA. Więcej szczegółów na temat tego co chcemy wiedzieć o Tobie pod tym adresem: http://starcraft2.gram.pl/artykul.php?id=18
 

TRochę więcej linków


XFire

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5129 dni

Moich wejść na gram.pl: 15 495 (#346)

Napisanych postów i komentarzy: 3 524 (#313)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 80 (#152)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 4 722 (#320)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl